در حال بارگذاری ...

طرح گروه کارگاه بندرعباس در میان برگزیده های مرکز مطالعات اجرایی قشقایی

مرکز مطالعات اجرایی قشقایی،یک پروژه از گروه تئاتر کارگاه بندرعباس را به عنوان یکی از اولویت های این مرکز برای ۱۵روز اجرا در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر تهران انتخاب کرد.

سرپرست گروه تئاتر کارگاه بندرعباس دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ضمن اعلام این خبر گفت:این پروژه به همراه 9گروه ایرانی و دو گروه خارجی ، از بین 53شرکت کننده ایرانی و خارجی انتخاب شده است.
مجید سرنی زاده افزود:مرکز مطالعات قشقایی ،تنها به اجرا و گیشه توجه نداشته و آثار را بر اساس اجرامحوری ،گروه محوری و آموزش علمی انتخاب می کند.
وی ادامه داد:برای پروژه گروه تئاتر کارگاه بندرعباس نیز اجرای چهار نمایش و 10عنوان کارگاه پژوهشی و دوره آموزشی پیش بینی شده است.
سرنی زاده باغ وحش شیشه ای از تنسی ویلیامز و همچنین 'عروسی خون ' نوشته فدریکو گارسیا لورکا به همراه نمایشی بر اساس نمایشنامه 'وقتی ما مرده ها برخیزیم ' نوشته هنری ایبسن و نمایش های کوتاه به شیوه نقالی، بر گرفته از اشعار احمد شاملو و مهدی اخوان ثالث را به عنوان کارهای نمایشی این پروژه معرفی کرد.
سرپرست گروه تئاتر کارگاه بندرعباس اضافه کرد:یک کار حرکت محور(فُرم) و یک تحقیق برگرفته از آئین های جنوب عناوین پژوهشی این پروژه را تشکیل می دهند.
این گروه بر اساس تاریخ تعیین شده، به مدت 15روز از 9صبح تا 9شب برنامه های خود را در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر تهران اجرا می کنند.
نظرات کاربران