در حال بارگذاری ...
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان:

به‌زودی ساخت پلاتوهای شهرستانی در هرمزگان آغاز می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: با حمایت‌های استاندار هرمزگان و همکاری و همراهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان نیز منابع مالی برای ساخت پلاتوهای شهرستانی دیده‌شده و به‌زودی تزریق مالی جهت شروع کار صورت می‌گیرد.

به گزارش  خبرنگار ایران تئاتر از هرمزگان،  رضا کمالی زرکانی در حاشیه آئین پایانی نخستین جشنواره تئاتر روم هرمزگان، در گفت‌وگویی افزود: باید از تمامی جامعه فرهنگ و هنر که در ایام شیوع کرونا مجاهدانه پای‌کار بوده و برای ایجاد محیطی سالم و شاداب در بین خانواده‌ها تلاش کردند، تقدیر کنم.

وی با بیان اینکه با توجه به تعطیلی مناسبت‌ها و رویدادهای هنری نیز برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری در فضای مجازی رونق خاصی پیداکرده است، تصریح کرد: برگزاری جشنواره تئاتر روم اقدامی جالب و مبتکرانه هم برای رقابت بین گروه‌های نمایشی و قرار گرفتن تئاتر در سبد خانواده‌ها بود.

کمالی با تقدیر از دست‌اندرکاران این جشنواره و استقبال مناسب روزانه ۵ هزارنفری بینندگان از هر نمایش، اضافه کرد: به‌طور حتم اگر توسعه‌ای در بخش فرهنگ و هنر بخواهد رقم بخورد بدون مشارکت مردم این مهم عملی نمی‌شود و به‌نوعی پیوند عمیقی بین مشارکت مردم و فعالیت هنرمندان وجود دارد.

وی از انجمن هنرهای نمایشی، معاونت فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجله آنلاین شرجی در برگزاری و پوشش این جشنواره تقدیر کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در ادامه با اشاره به اینکه باید از تلاش‌های استاندار هرمزگان در کلنگ زنی پلاتوهای هنری در سطح شهرستان‌های هرمزگان در هفته دولت سال گذشته، خاطرنشان کرد: با حمایت‌های استاندار هرمزگان و همکاری و همراهی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان نیز منابع مالی برای ساخت این مجموعه‌ها دیده‌شده و به‌زودی تزریق مالی جهت شروع کار آن عملی خواهد شد.

کمالی در پایان گفت: به‌طور حتم عملی شدن وعده‌ها و ساخت این پلاتوها کمک بزرگی برای توسعه فرهنگ و هنر و به‌ویژه بخش هنرهای نمایشی در استان هرمزگان خواهد بود که همواره به‌عنوان یک مجموعه پویا و با نشاط فعالیت کرده و پای‌کار بوده است
نظرات کاربران