در حال بارگذاری ...
کارگردان نمایش "و باز از نیستان تا..." گفت:

توقع داشتیم حداقل تئاتری‌ها ببینند پیرمردهای قدیمی نمایش هرمزگان چه کرده‌اند!

کارگردان نمایش و باز از نیستان تا... با بیان اینکه هیچ‌کدام از فعالین فرهنگی و هنری استان که جز وظایفشان است برای دیدن کار نیامدند، گفت: توقع داشتم حداقل جامعه تئاتر استان به‌عنوان یک تجربه این نمایش را ببینند؛ ببینند پیرمردهای قدیمی هنر نمایش هرمزگان چه‌کار کرده‌اند.

سعید موحدی در گفت‌وگو با تئاترهرمزگان  اظهار کرد: اجرای نمایش خوب پیش رفت و امیدوارم رضایت تماشاگران نیز فراهم شده باشد.

وی افزود: انتظار داشتیم بعد از چهل سال تقلا و جان کندن در عرصه هنر استان نگاه جدی‌تری به این نمایش می‌شد که آن نگاه جدی از ما دریغ شد.

این کارگردان تئاتر هرمزگانی تصریح کرد: انتظار داشتم دستگاه‌های مختلف فرهنگی و هنری استان هرمزگان به حرمت ریش‌سفیدانی که در این نمایش فعالیت کردند از این کار حمایت کنند.

موحدی ادامه داد: من تأکید کرده بودم که می‌خواهیم این نمایش را در دورافتاده‌ترین مناطق استان اجرا کنیم و حداقل انتظار ما این است که وسیله نقلیه در اختیار گروه گذاشته شود.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً ما از هیچ دستگاه دولتی توقع مالی نداریم اما حداقل توقعات تدارکاتی و هماهنگی وجود دارد که حتی این هماهنگی نیز تا این لحظه از ما دریغ شده است که این موضوع جای سؤال دارد و امیدوارم نگاه جدی به این نمایش شود.

این مدرس هنرهای نمایشی عنوان کرد: در ۸ شب اجرای این نمایش تنها رئیس حوزه هنری استان هرمزگان برای دیدن نمایش آمد و هیچ‌کدام از فعالین فرهنگی و هنری استان که جز وظایفشان است برای دیدن کار نیامدند؛ معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نه با عنوان شغلی خود بلکه به‌عنوان یک دوست برای دیدن نمایش آمد.

موحدی اضافه کرد: من سال‌ها در ادارات دولتی خدمت کردم و محدودیت‌های مالی این ادارات را می‌دانم و هیچ توقعی ازلحاظ مالی ندارم، حتی موافق این مسئله نیستم که ادارات دولتی به گروه‌های هنری پول بدهند اما باید اتفاقات دیگری بیفتد که در مورد ما نیفتاد.

وی بیان کرد: به پایان آمد این دفتر اما حکایت ما همچنان باقی است و همچنان در عرصه تئاتر و هنر استان هستیم و بازنشسته نشده‌ایم.

کارگردان نمایش "و باز از نیستان تا..." اظهار کرد: حتی استقبال جامعه هنری از این نمایش خوب نبود که دلیل ساده‌ای نیز دارد؛ نمایش "و باز از نیستان تا..." قرار نبود در مسیر این روزهای تئاتر استان هرمزگان حرکت کند.

موحدی افزود: ما می‌خواستیم در مسیر دیگری حرکت کنیم و طبیعی است وقتی مسیر جدیدی باز می‌شود افراد خیلی دیر واکنش نشان می‌دهند، بااین‌وجود برخی از هنرمندان استان برای دیدن نمایش آمدند اما توقع من این بود که لااقل جامعه تئاتر استان به‌عنوان یک تجربه این نمایش را ببینند، ببینند یک‌مشت پیرمرد قدیمی چه‌کار کرده‌اند.

به گزارش تئاترهرمزگان، نمایش "و باز از نیستان تا..." به نویسندگی علی‌رضایی و کارگردانی سعید موحدی از تاریخ ۱۶ تا ۲۳ آذرماه ۹۸ در پلاتو آفتاب بندرعباس به روی صحنه رفت. در این نمایش عبدالرضا بلوچ نژاد، عبدالله دستان، محسن اکبری، مینا محمدیان فر، نجمه بستانی، آتوسا امیری خواه، لبنا علوی و سوگند مولابیگی به ایفای نقش پرداختند و از دیگر عوامل این کار می‌توان به یونس یوسف علیزاده (نوزانده تار و دوتار)، محدثه زکالاب (مدیر صحنه)، زهره ظریفی (طراح و دوخت لباس)، آرینا شرفی (گریم)، بردیا دهقانی (ساخت دکور)، ریحانه خراسانی (طراح پوستر)، سجاد طهماسبی (نورپردازی) و مسعود ذاکری زیارتی و محمدجواد تجردی (تدارکات) اشاره کرد
مطالب مرتبط

نظرات کاربران