در حال بارگذاری ...
 • اولین کارگاه بازیگری پایلوت تئاتر معلولین در فارسان برگزار شد

  اولین کارگاه بازیگری پایلوت تئاتر معلولین با حضور محمد سایبانی از سوی گروه تئاتر آستاره در فارسان برگزار شد

  به گزارش تئاتر هرمزگان، سرپرست گروه تئاتر آستاره و مدیر این کارگاه بازیگری در گفتگو با تئاتر چهارمحال و بختیاری گفت: کارگاه بازیگری محمد سایبانی با محوریت تئاتر معلولین در دو بخش آموزش بازیگر های معلول و بخش آزاد برای دیگر بازیگران برگزار شد.

  مصطفی محمدی دوست افزود:فن بیان، تئاتر فیزیکال،بیو مکانیک و تئاتر محیطی و شورایی از مباحث آموزشی این کارگاه بازیگری هستند.

  او گفت :هدف از برگزاری این کارگاه چهار روزه استفاده از ظرفیت های آموزشی محمد سایبانی بازیگر خوب کشور است برای بالا بردن ظرفیت های بازیگری و تجربه های جدید این حرفه در تئاتر استان و به ویژه تئاتر معلولین است.

  به گزارش تئاتر چهارمحال و بختیاری، محمد محمد سایه بانی کارشناس هنرهای نمایشی با گرایش تئاتر کاربردی است. او از موسسین گروه تئاتر تی تووک می باشد.این گروه که بیش از بیست سال سابقه فعالیت دارد و در همان سالهای نخست موفق شده با بهره گیری از عناصر فرهنگی جنوب ایران و با نگاه به هنر معاصر جهان و نمایش های شرقی آثاری تجربه گرا و مبتنی بر بدن بازیگر خلق کند و در جشنواره های بین المللی در کشور های مختلف مانند آلمان ، روسیه ، ارمنستان ، هندوستان و .... حضور داشته باشد . برگزاری کارگاه های آموزش تئاتر و بازیگری در انجمن نمایش ، مدارس برای دانش آموزان و مربیان ، کانون پرورش فکری و کودکان و همچنین معلولین ، برگزاری کارگاه بدن، پایه گذار جشنواره سراسری تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی ضامن آهو و جشنواره نمایش های آینی سنتی خلیج فارس،مسئول دبیرخانه چندین جشنواره تئاتر، برگزاری جشن کوچک تئاتر فستیوال نمایش های کوتاه خلاق در بندرعباس ۱۳۸۲ و پایه گذاری مجلس خوانی بودن یا نبودن جشنواره مونولوگ ۱۳۸۲ ،مشاور هنری استاندار هرمزگان، مدیر فرهنگسرای طوبی، کارشناس تئاتر و مسئول دبیرخانه تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد استان هرمزگان، رئیس انجمن نمایش بندرعباس، رئیس هیئت مدیره بنیاد سبز گیان مهر، مدیر و مربی کارگاه نمایش های آلترناتیو کمپین محله زیبای من نمونه ای از فعالیت های آموزشی و مدیریتی اوست. چراغ قرمز، لنج های بی بادبان، مرد لور، وقتی ما برگردیم دو پای آویزان مانده است، عالی فاطی، رنگ زدن آن خانه فراموش شده، چگونه یک کولی کر مرغ دریایی را روی آب خورد، تاریخ سرکوب، تنها سگ اولی می داند چرا پارس می کند مکبث ، از استخوان خالی شدن، آخرین انار دنیا و ... گزیده ای از تجربیات بازیگری اوست.

   

   
  مطالب مرتبط

  نقد و نظری بر نمایش «دعوت» به کارگردانی محمد سایبانی

این دعوت یا آن دعوت؟!
  نقد و نظری بر نمایش «دعوت» به کارگردانی محمد سایبانی

  این دعوت یا آن دعوت؟!

  یکی از همین روز و شب‌های هفته، اگر به پلاتو آفتابِ بندرعباس سر بزنید، می‌توانید در دو سانسِ ساعتِ17 و 21 از نمایش «دعوت»، نوشته غلامحسین ساعدی و با کارگردانی محمد سایبانی دیدن بکنید. این نمایش پیش‌تر نیز در همین سالن اجرا شده بود. دریا سایبانی و سارا شجاعی بازیگران این اثر ...

  |

  نظرات کاربران