در حال بارگذاری ...
 • مصیب داوری:

  موقعیت تاریخی شهر بندرعباس در گذشته سوژه نمایش ما است

  نمایش «بریم بریتانیا» به نویسندگی و کارگردانی مصیب داوری از ۳۰ مرداد در پلاتو آفتاب بندرعباس به روی صحنه رفت.

  به گزارش تئاتر هرمزگان، اجرای نمایش «بریم بریتانیا» به نویسندگی و کارگردانی مصیب داوری، تهیه کنندگی مجتبی بهمنی وشهروز علی زاده و مشاوری نویسنده و کارگردانی رضا آزاد دریایی از ۳۰ مرداد آغاز و تا ۸ شهریور در پلاتو آفتاب بندرعباس ادامه خواهد داشت.

  در این نمایش عاطفه اقتداری، لیلا غلامی، سارا ساربانی، معصومه قدرتی، نسیبه جمشیدی، ریحانه جعفری، آرتمیس خراسانی و رضا جوزری به ایفای نقش می پردازند.

  مصیب داوری در گفت‌وگویی عنوان کرد: نمایش "بریم بریتانیا" کاری از گروه تئاتر جولاسک بوده و حدود سه ماه است برای اجرای آن در حال تمرین هستیم.

  وی افزود: موقعیتی تاریخی در شهر بندرعباس در گذشته را به‌عنوان سوژه قرار دادیم و پس از انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی شروع به نگراش متن کردیم.

  نویسنده و کارگردان نمایش "بریم بریتانیا" ادامه داد: متن این نمایش را به‌صورت کارگاهی و همراه با گروه اجرایی نوشتیم و این‌گونه نبوده که متن را از قبل آماده کرده و در اختیار بازیگران قرار دهیم.

  داوری با تأکید بر اینکه قصه نمایش "بریم بریتانیا" تقابلی است که فکر می‌کنم تماشاگران آن را دوست داشته باشند، تصریح کرد:قصه مربوط به 100 سال پیش است، نمی‌گویم عین این قصه اتفاق افتاده اما شباهت‌های تاریخی وجود دارد که به آن پروبال داده و به مرحله اجرا رساندیم.

  وی بیان کرد: دوست داریم تماشاگران کار را ببینند و با قطعیت می‌گویم که لذت خواهند برد، نمایش بازیگران خیلی خوب و خلاقی دارد که با دل‌وجان کار می‌کنند؛ تقریباً روزی پنج ساعت تمرین می‌کنیم و کار به مرحله خوبی رسیده است.

  نویسنده و کارگردان نمایش "بریم بریتانیا" اظهار کرد: قطعاً یکی از برنامه‌های گروه این است که کار را برای ارائه در یکی از جشنواره‌های تئاتر نیز آماده کنیم اما در وهله اول اجرای عمومی در بندرعباس و در صورت امکان در شهرهای دیگر هرمزگان برای ما مهم است.

   

   
  مطالب مرتبط

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان:

در انتظار تعیین تکلیف پلاتو آفتاب بندرعباس هستیم
  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان:

  در انتظار تعیین تکلیف پلاتو آفتاب بندرعباس هستیم

  به گزارش تئاترهرمزگان کریمی، رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان در گفت‌وگو عنوان کرد: مسئولین باید پاسخگو مردم باشند، متأسفانه بعضی از مسئولین نه‌تنها پاسخگو نیستند بلکه نسبت به خواسته‌های مردم ...

  |

  اجرای نقدو بررسی و نشست تخصصی

شنبه ها با تئاتر
  اجرای نقدو بررسی و نشست تخصصی

  شنبه ها با تئاتر

  حسین کریمی:کارگاه آموزشی و نشست تخصصی تئاتر به عنوان شنبه با تئاتر هر هفته با حضور علاقه‌مندان این حوزه برگزارمیشود.هدف ما از برگزاری برنامه شنبه ها با تئاتر در واقع یک دورهمی هنرمندان و برنامه‌های آموزشی می باشد

  |

  تئاتر شهر از نیازمندى هاى هرمزگان است

وضعیت و مکان تئاتر شهر بندرعباس تا ١٠روز آینده تعیین تکلیف می شود
  تئاتر شهر از نیازمندى هاى هرمزگان است

  وضعیت و مکان تئاتر شهر بندرعباس تا ١٠روز آینده تعیین تکلیف می شود

  همتی استاندار هرمزگان: با توجه به گزارش ارائه شده و علاقه مندى مردم به حوزه تئاتر و نیز فعالیت توانمند هنرمندان استان در این زمینه تعیین تکلیف در خصوص محل نمایشخانه و کتابخانه تا یک هفته الى١٠ روز آینده انجام خواهد شد

  |

  «خشکسالی و دروغ» در بندرعباس به صحنه رفت

  «خشکسالی و دروغ» در بندرعباس به صحنه رفت

  نمایش خشکسالی و دروغ به کارگردانی بهنام پانیزه و تهیه کنندگی سید محمد بنی هاشمی و نقش آفرینی سارا شاهمرادی، افسانه پرمر و محمدجامه شورانی از ۱۶ تا ۲۴ تیرماه در پلاتو آفتاب بندرعباس در دو سانس به روی صحنه رفته است

  |

  «۵۲ دقیقه در سوئیت» در بندرعباس اجرا شد

  «۵۲ دقیقه در سوئیت» در بندرعباس اجرا شد

  نمایش «۵۲ دقیقه در سوئیت» تازه‌ترین اثر گروه تئاتر جولاسک بندرعباس که پیش‌ازاین در شهرستان بستک اجرا شد این بار در بندرعباس به روی صحنه رفت که موردتوجه مخاطبان قرار گرفت.

  |

  نظرات کاربران