در حال بارگذاری ...
 • حسین کریمی خبر داد:

  آثار پذیرفته شده در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان معرفی شدند

  دبیر سی و امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، در خصوص آثار منتخب سی‌امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان گفت: ۱۱ نمایش از ۲۳ نمایش متقاضی شر کت در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان جهت شرکت در جشنواره انتخاب شدند که ۴ نمایش از بندرعباس، ۴ نمایش از شهرستان میناب، ۲ نمایش از رودان و یک نمایش از شهرستان بندرلنگه است.

  به گزارش تئاتر هرمزگان، بیانیه هیات انتخاب سی‌امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان به شرح زیر است:

  تئاتر هرمزگان در طول سالیان دراز حیات خود اوج و فرودهای بسیار داشته است و بدون شک امروز متاثر از شرایط اجتماعی و اقتصادی و به‌عنوان بخشی از جامعه تئاتر ایران در مرحله خاصی قرار دارد که از بارزترین ویژگی‌های آن شکل‌گیری گروه‌های منسجم، توجه به نیاز مخاطب، ارتقا سطح دانش آکادمیک، استقلال مالی نسبی از دولت و تنوع در شیوه‌های اجرا است.

  ما در سال های اخیر توانستیم تماشاگران بیشتری را به سالن‌ها بیاوریم اما شاید به جرات بتوان گفت یکی از نقاط ضعف تئاترمان این است که به دردها، رویاها و چالش‌های آدم‌های اطرافمان و مردم شهرها مان کمتر پرداخته‌ایم. ما هنوز با ایده آل‌ها و‌ چشم‌اندازهایمان فاصله زیادی داریم اما تغییرات تدریجی چشم‌انداز روشنی را پیش رویمان تصویر می‌کند.

   استقبال گروه‌های تئاتری استان از جشنواره سی‌ام امیدوارکننده بود و به جرات می‌توان گفت سطح فنی آثار نسبت به جشنواره‌های مهروموم‌های اخیر ارتقا داشتند اما همچون هر جشنواره دیگری ظرفیت پذیرش آثار محدود است و فقط تعدادی از آثار در جشنواره تئاتر استان حضور خواهند داشت و باقی هنرمندان همراه و مشوق دوستان خود در جشنواره خواهند بود.

  اما امسال جشن تئاتر هرمزگان نه در جشنواره تئاتر استانی که از ابتدای سال و با اجراهای عمومی متعدد رقم خورده است، با تلاش همه گروه‌ها در سراسر استان و این تلاش شایسته تقدیر است. امسال میان تاریخ ارزیابی آثار و برگزاری جشنواره فرصت زیادی هست که به گروه‌های راه‌یافته توصیه می‌کنیم به تمرینات خود ادامه دهند و نمایش‌هایی با بهترین کیفیت در جشنواره اجرا نمایند.

  حتی در میان آثاری که به جشنواره راه نیافته‌اند، نمایش‌هایی را داشتیم که باوجود برخی نقص‌ها و شاید تمرین کم، واجد ارزش‌های فنی بودند و قابلیت تبدیل‌شدن به اجراهای باکیفیت بالا را دارند که به این دوستان هم توصیه می‌کنیم تمرینات خود را مجدانه ادامه دهند تا جشن تئاتر هرمزگان با اجراهای پاییزه و زمستانه شما تا پایان سال تداوم یابد.

  دبیر سی و امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان اظهار داشت: در این دوره از بندرعباس گروه تاگ با نمایش «منسوخ» به نویسندگی و کارگردانی کورش سلمانی دهبارز، گروه لوار با نمایش «آمیگدال» مجتبی بستان پیرا، گروه تارس با نمایش «کشند سرخ، کشند عشق» گلنسا زارعی و گروه تئاتریکال با نمایش «مگس‌های مردار» ایسا صادقی به جشنواره این دوره راه یافتند.

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان اضافه کرد: از شهرستان میناب گروه ماچینا با نمایش «خواجه عطا» حسین غلامشاهی، گروه انگاره با نمایش «خیالات دم‌کرده» علی رحیمی شهواری، گروه آرموس با نمایش «دم قرمز» محمد سلیمی، گروه هارموزیا با نمایش «برا» رضا بهنامی؛ از شهرستان رودان گروه تگ با نمایش «هفت کوپه دریک قطار» مصطفی متوسل، گروه جولاسک با نمایش «دن کیشوت» میلاد صفایی؛ از شهرستان بندرلنگه گروه ققنوس با نمایش‌های «ماردارصاد» امین سالاری نیز جهت شرکت در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان انتخاب شدند.

  حسین کریمی اضافه کرد: داوری این دوره توسط مجید سرنی زاده، رضا کمالی زرکانی، حسن سبحانی مینابی و امین اسماعیلی انجام شد.

   
  مطالب مرتبط

  حسین کریمی:

انجمن نمایش سال آینده پویاتر از امسال می شود
  حسین کریمی:

  انجمن نمایش سال آینده پویاتر از امسال می شود

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان گفت: امسال برنامه های متعددی را با کمک گروه های فعال انجمن در سراسر استان آغاز کردیم و تلاش می کنیم برنامه های سال آینده انجمن نمایش هرمزگان پویاتر از امسال باشد.

  |

  برگزاری نشست هم اندیشی کارگردان های تئاتر استان به گزارش تئاتر هرمزگان

  برگزاری نشست هم اندیشی کارگردان های تئاتر استان به گزارش تئاتر هرمزگان

  اولین نشست هم اندیشی با حضور کارگردان‌های تئاتر استان و اعضاء هئیت رئیسه انجمن هنرهای نمایشی درمحل مجتمع سیداحمد خمینی (ره ) برگزار شد و سه محور اساسی جشنواره تئاتر، اجراهای عموم وکارگاه های آموزشی مورد برسی قرارگرفت .

  |

  پس از اتمام مهلت ارسال متن به دبیرخانه اعلام شد:

بیست‌وپنج گروه متقاضی شرکت در جشنواره تئاتر هرمزگان شدند
  پس از اتمام مهلت ارسال متن به دبیرخانه اعلام شد:

  بیست‌وپنج گروه متقاضی شرکت در جشنواره تئاتر هرمزگان شدند

  حسین کریمی اظهار داشت: پس از پایان مهلت ارسال متن به دبیرخانه سی و مین جشنواره تئاتر استان هرمزگان 25 گروه از 7 شهرستان با ارسال نمایشنامه متقاضی شرکت در مهم‌ترین رویداد نمایشی استان شدند.

  |

  گروه‌ها می‌توانند در مراسم روز جهانى «تئاتر» مشارکت داشته باشند

  گروه‌ها می‌توانند در مراسم روز جهانى «تئاتر» مشارکت داشته باشند

  رئیس انجمن هنرهاى نمایشى استان هرمزگان گفت: برنامه‌های متنوعى را براى روز جهانى «تئاتر» در نظر گرفته‌ایم که قطعا با همکارى و مشارکت گروه‌های نمایشى سراسر استان این مراسم باشکوه‌تر از هرسال خواهد بود.

  |

  حسین کریمی:

به زودی کانون های تخصصی در انجمن نمایش هرمزگان راه اندازی می شوند
  حسین کریمی:

  به زودی کانون های تخصصی در انجمن نمایش هرمزگان راه اندازی می شوند

  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان در جلسه هم‌اندیشی با مسئولان گروه‌های نمایشی استان گفت: به‌زودی کانون‌های تخصصی در بخش کارگردانی، نویسندگی، بازیگری و طراحان تئاتر در انجمن نمایش استان باهدف تبادل‌نظر، بحث‌های تخصصی و همچنین ارتقای سطح علمی و بهبود کیفیت و کمیت ...

  |

  آثار راه یافته جشنواره هرمزگان معرفی شدند

  آثار راه یافته جشنواره هرمزگان معرفی شدند

  رییس انجمن هنرهای نمایشی استان هرمزگان ضمن تقدیر از گروه های شرکت کننده گفت: 23 اثر نمایشی از شهرستان های پارسیان، بستک،حاجی آباد،رودان، میناب، جاسک، هرمز و بندرعباس توسط شورای انتخاب آثار، بازبینی و آثار برگزیده معرفی شدند.

  |

  نظرات کاربران