در حال بارگذاری ...
 • معاون فرهنگی اداره فرهنگ وارشاداسلامی هرمزگان:

  باید نگاه دولتی به تئاتر از بین برود

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با تأکید بر اینکه تئاتر باید به خوراک جامعه تبدیل شود، عنوان کرد: تبادل‌های هنرى باید صورت گیرد و شرایط را براى ارتقاى سطح هنر به وجود آوریم.

   به گزارش تئاترهرمزگان، سعید موحدى شب گذشته(14 شهریور) در آیین رونمایى از پوستر بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان در تماشاخانه آفتاب بندرعباس، افزود: جاى خوشحالى دارد که چراغ تئاتر بازهم در استان هرمزگان روشن شد.

  وی بابیان اینکه هنر تئاتر راه درازى را بعد از انقلاب پیموده و جاى تشکر دارد از د پیشکسوتانى که از سال‌های دور باعث تحول تئاتر در استان شده‌اند، تصریح کرد: تئاتر هرمزگان اکنون به پوست‌اندازی رسیده و این اتفاق باید زودتر اتفاق می‌افتاد.

  موحدی با ضرورت کمرنگ شدن دولتی بودن تئاتر، خاطرنشان کرد: کارى که این سال‌ها افتاده بسیار شایسته خوب بوده و به‌طور حتم نباید از تلاش تمامی دلسوزان این عرصه به‌راحتی عبور کرد.

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ادامه داد: باید به دنبال تشکیل انجمن صنفى براى نمایش باشیم تا نگاه دولتى به آن کم شود زیرا  هرچه از دولتى بودن تئاتر کمتر شود، رویکرد و تجربه بیشتر است و از آن‌سو کار سفارشى مانع رشد است و باید به سمتى برویم که حتى نقش نظارتى اداره کل فرهنگ و ارشاد هم کمتر شود.

  موحدی بابیان اینکه باید به هنرمندان اعتماد کنیم چون این امر زمینه‌ساز رشد هنرى می‌شود، اضافه کرد: نخستین بار است که شاهد اجراى عموم نمایش‌ها قبل از برگزاری جشنواره استانی هستیم.

  وی با اشاره به اینکه درگذشته این‌گونه نبود و نمایش‌ها با استرس و بدون پختگی لازم  اجرا می‌شد، بیان کرد: اشکالى ندارد کارها قبل جشنواره دیده شود زیرا اجراى عموم براى تمامی تئاترهاى راه‌یافته به جشنواره امسال فراهم است.

  موحدی در پایان بابیان اینکه تئاتر باید به خوراک جامعه تبدیل شود، عنوان کرد: تبادل‌های هنرى باید صورت گیرد و شرایط را براى ارتقاى سطح هنر به وجود آوریم که امیدوارم با تلاش‌های صورت گرفته اتفاق خوب و بهترى با برگزاری این جشنواره به ثمر بنشیند .

  به گزارش  بیست و نهمین جشنواره تئاتر استان هرمزگان از 21 تا 24 شهریور با هشت نمایش در تماشاخانه آفتاب و فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار می‌شود.

   
  نظرات کاربران