در حال بارگذاری ...
 • یک نمایش از هرمزگان به هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران راه یافت

  آثار برگزیده مرحله انتخاب متون و طرح‌های نمایشی بخش بزرگ‌سال هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران –مبارک اعلام شد که نمایش «مکبث« نوشته ویلیام شکسپیر به کارگردانی مجید بشکال از گروه تئاتر کارگاه بندرعباس نیز در میان آثار منتخب است.

  به گزارش تئاتر هرمزگان، هیات انتخاب متون بخش بزرگ‌سال جشنواره عروسکی تهران مبارک متشکل از مریم معینی، سلما محسنی اردهالی و میلاد اکبرنژاد ۳۸ نمایشنامه و طرح نمایشی را به‌صورت قطعی و مشروط برای حضور در مرحله اول ارزیابی اجرا انتخاب و معرفی کردند.

   

  مجید بشکال یکی از فعالان تئاتر عروسکی کشور است که تاکنون نمایش‌های عروسکی موفقی چون «کریسمس طلایی غاز مادر»، «کدو قلقله زن»، «داستان یک دزد»، «بهترین دوست هرکس»، «قصه گرگ گرسنه » و ...به روی صحنه برده است.

   

  گفتنی است، مرحله اول ارزیابی اجرایی اواسط اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ برگزار می‌شود.
  مطالب مرتبط

  چارقد گل‌دار گلدونه خانم در رودان اجرا می‌شود

  "چارقد گل‌دار گلدونه خانم" در رودان اجرا می‌شود

  نمایش عروسکی "چارقد گل‌دار گلدونه خانم" از گروه تئاتر کارگاه بندرعباس به نویسندگی امیر مشهدی عباس و کارگردانی مجید بشکال ۲۰ و ۲۱ اسفند در سالن ارشاد (شیخ طوسی) شهرستان رودان به روی صحنه می‌رود.

  |

  گفتگو با مجید بشکال

در هرمزگان تئاتر عروسکی نداریم!
  گفتگو با مجید بشکال

  در هرمزگان تئاتر عروسکی نداریم!

  هنر عروسک‌گردانی و نمایش عروسک هنری است که می‌توان گفت از سال‌های بسیار دور و برای اهداف مختلف با انسان بوده اما آنچه به تحقیق معلوم شده است در جوامع اولیه عروسک‌ها برای مقاصد مذهبی استفاده می‌گردید و کاربردی بیش از هنر داشت. رهبران مذهبی هزاران سال پیش ماسک‌ها و اشکال ...

  |

  نشست پژوهشی فلسفه و تئاتر برگزار شد

  نشست پژوهشی فلسفه و تئاتر برگزار شد

  نشست پژوهشی «فلسفه و تئاتر» به همت گروه تئاتر کارگاه بندرعباس و با حضور اساتید دانشگاه های کشور در مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار شد.

  |

  نمایشگاه برقع مجید کشاورز در تهران

  نمایشگاه برقع مجید کشاورز در تهران

  مجید کشاورز طراح برقع، لباس و بازیگر گروه تئاتر کارگاه بندرعباس برای اولین بار با برقع های نمایشی طراحی شده ، نمایشگاهی در مجموعه تئاتر شهر تهران برگزار کرده است.

  |

  مجموعه نمایش های «شبانه» در تهران اجرا شد

  مجموعه نمایش های «شبانه» در تهران اجرا شد

  مجموعه نمایش های «شبانه» به کارگردانی و طراحی مجید سرنی زاده از گروه تاتر کارگاه بندرعباس است که از تاریخ 30 اردیبهشت تا 4 خرداد در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر تهران به نمایش در می آیند.

  |

  نظرات کاربران